[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Як змінилась ціна на житло в новобудовах у квітні і чого слід чекати далі

Опубликовано: 06.05.2020
Скільки коштує квадратний метр в новобудовах у квітні 2020

Скільки коштує житло в новобудовах
і як зміниться ціна


Купівельна активність в середньому просіла на 50–70% в порівнянні з першими весняними місяцями 2019 року, квадратний метр в доларах подешевшав, а в гривні ціна залишилася без змін.

За підсумком квітня середня ціна квадратного метра в новобудовах Києва залишилася на колишньому рівні — 25 000 грн/кв. м. У порівнянні з попереднім місяцем вартість новобудов не змінилася, а от за рік вона зросла на 1 700 або 7,3%.

В американській валюті ціна за місяць змінилася істотно: ми спостерігаємо падіння з $ 980 до $ 910 за кв. м, що дорівнює 7,14%.

Мінімальна ціна квадратного метра в гривнях просіла на 200 грн або 1,16% до 17 000 грн/кв. м, а в доларах на $10 або 1,59%.

Така зміна середньої вартості в новобудовах в доларах натякає відразу на кілька фактів. По-перше, на ринку впали продажі, що подібно смерті для безлічі компаній. Девелопери, які сподівалися поповнити запаси на будівництво з майбутніх продажів, не розрахували свої сили і залишилися заручниками ситуації. В таких умовах ні з підрядниками, ні з постачальниками, ні з робітниками розплатитися не вдається, а значить є два варіанти розвитку подій: заморожувати будівництво, прикриваючись карантином, або намагатися хоч якось зображати видимість діяльності і демпінгувати в ціні. Демпінг можливо провернути на стартах продажів нових черг або нових об’єктів (якщо ризикнути з таким). Увагу покупця ще можна залучити за допомогою акцій і дисконтів на порядок більше, ніж середньоринкові, які зараз і без того високі. Загалом, почалися танці з бубном для залучення уваги покупця.

По-друге, просідання середньої ціни — це зовсім не вершник Апокаліпсису для первинного ринку нерухомості і не спосіб порадіти адептам «мильної бульбашки». Це дзвінок про те, що: а) покупець в обмеженій кількості, б) кількість пропозицій велика, і закономірно багато ЖК виявилися зараз без попиту, такий стан справ може тривати і затягнутися на квартал і більше, в) якість, формат, концепція будуть якорем і дороговказом для забудовників і покупців.

Адже далеко не у всіх ЖК і компаній квадратний метр так різко подешевшав або пішов на дно. Істотне зниження ціни — це гра в пан або пропав, як правило. Дуже ризикований вчинок, який вимагає надзвичайної вправності, щоб в результаті залишитися на плаву.

Застройщики обещают сдерживать цены еще 1-2 месяца. Как изменятся стоимость жилья?

Потрібно розуміти, що в квадратний метр новобудови закладається безліч складових: собівартість будівництва (будівельні матеріали + робоча сила), концепція і стратегія проекту, інфраструктурні рішення, благоустрій території, локація, архітектура і дизайн і багато іншого. Залежно від цих складових вартість одного комплексу може бути на 30–40% дорожче ще на старті продажів, ніж в іншого в тому ж ціновому сегменті, якщо це виправдано більш видатними характеристиками.

Так ось, на користь підвищення цінника буде грати подорожчання будівельних матеріалів, адже постачальники далеко не завжди готові робити щедрі дисконти, а робоча сила в будівельному секторі досить дорога, якщо мова про висококваліфікованих робітників. До того ж, частина застрягла по домівках ще на початку карантину і виявилася відрізаною від робочого місця.

Це означає, що собівартість буде зростати. Що вже є сигналом для подорожчання ціни квадрата. Однак відсутність попиту (глибока, як зараз) може якраз бути тим стримуючим чинником, який змусить девелоперів крутитися в межах нинішньої вартості +/- 1–3%.

Якщо вивчити пропозицію детальніше, стає зрозуміло, що далеко не всі компанії зараз дозволяють собі тягнути ціни вгору. Більш того, багато великих гравців навпаки зафіксували курс нижче міжбанку, розробили антикризові умови і з нетерпінням чекають свого покупця.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник: 3m2   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО