[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Українців чекає ринкова ціна на газ і підвищення якості послуг? НКРЭКУ дозволить споживачам змінювати постачальника газу

Опубликовано: 16.05.2020
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг дозволить населенню змінювати постачальника газу

Споживачі зможуть обирати
постачальника газу


Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) обговорила проект постанови про спрощення процедури зміни постачальника природного газу для побутових споживачів.

Регулятор планує затвердити спрощену процедуру зміни постачальника газу найближчим часом, повідомила під час онлайн дискусії «Що не так з ринком газу в Україні» член НКРЕКП Оксана Кривенко.

«Основною перешкодою на шляху зміни постачальника у нас є наявність боргових зобов'язань споживача перед попереднім постачальником. Був оприлюднений проект рішення, приймалися зауваження, пропозиції. І це дуже дискусійний документ. Ми намагаємося в першу чергу спростити умови зміни постачальника», - пояснила Кривенко.

За її словами, у частини споживачів є технічні проблеми з підключенням до розподільних мереж.

«При усуненні технічних питань, я вважаю, що газорозподільна компанія не має перешкоджати зміні постачальника», - додала Оксана Кривенко.

В Украине самая дорогая "зеленая" энергия в Европе. Можем ли мы ее себе позволить? Заявление премьера

Вона також зазначила, що регулятор звертає увагу на всі скарги споживачів про порушення з боку облгазів. Щодо компаній, які займаються доставкою газу, проводяться перевірки, їх результати виносяться на розгляд під час відкритих засідань регулятора. Регулятор зобов'язує постачальників усунути виявлені регулятором порушення і накладає штрафні санкції.

Контекст. Зміна постачальника повинна бути зручною для клієнта і не орієнтуватися на поточного постачальника. Так це працює десятки років в Європі.

Промислові об'єкти, крім підприємств теплокомуненерго (ТЕЦ) вже мають змогу вільно вибирати з усього переліку постачальників газу. Щодо підприємств ТКЕ обмеження будуть діяти ще рік.

Коммунальщики во время карантина угрожают отключить ЖКХ-услуги за долги. Что делать

Тепер це нововведення буде доступним і для побутових споживачів. Вважається, що можливість вибирати постачальника газу сприяє конкурентній грі, зниженню ціни ресурсу та підвищенню якості послуг з газопостачання.

Источник: thepage   Источник

Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО