[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Ціна житла: як сильно змінився цінник на квадратні метри у новобудовах під Києвом і на що ще слід звернути увагу

Опубликовано: 15.05.2020
Скільки коштують новобудови під Києвом у карантинЯк змінилась ціна на новобудови за межею столиці


Якщо ви зібралися купувати квартиру за межею Києва, раджу дуже уважно вивчити динаміку будівництва і стан справ у компанії, повідомляє Вікторія Берещак, експерт ринку нерухомості.

Ринок новобудов передмістя неабияк виснажений карантинним падінням попиту. Компанії за таких умов проїли левову частку ресурсів, їх каламутить фінансово. Як результат - можуть з'явитися нові довгобуди або навіть недобудови.

Ринок первинної нерухомості після пандемії: чи є сенс будувати і купувати житло

У квітні квадратний метр у новобудовах під Києвом коштував 14,5 тис. грн/кв. м, зростання у порівнянні з березнем склало 100 грн, або 0,7%.

В американській валюті квадратний метр під Києвом у квітні коштував $540, стільки ж було і в березні.

Якщо подивитися на ціну в квітні 2017-го, то за рік зростання у гривні було 1,3 тис. грн, або 9,9%, а в доларах - $50, або 10,2%.

Середня вартість залежно від віддаленості населеного пункту від Києва в гривнях залишилася колишньою. ЖК у радіусі до 5 км коштують 15 тис. грн, від 5 до 10 км - 15 тис. грн, а від 10 до 20 км - 14 тис. грн.

У доларах зміни відбулися в населених пунктах від 5 до 10 км - ціна просіла на $10, або 1,8%, до $550.

Якщо подивитися зміни по населених пунктах, то там у більшості своїй зростання й лише в декількох районах цінове плато або падіння.

Просів квадрат у Святопетровському, Бучі та Борисполі - на 200 грн, або 1,7% - до 11,8 тис. грн/кв. м, на 400 грн, або 2,8% - до 13,8 тис. грн/кв. м і на 200 грн, або 1,4% - до 14,1 тис. грн/кв. м відповідно.

Зросла ціна в Обухові, Петропавлівській Борщагівці й Тарасівці - на 1,9 тис. грн, або 17,1% - до 13 тис. грн/кв. м, на 900 грн, або 5,9% - до 16,2 тис. грн/кв. м і на 800 грн, або 7% - до 12,2 тис. грн/кв. м відповідно.

Вишгород подорожчав на 600 грн, або 4,4% - до 14,4 тис. грн/кв. м, Гатне - на 500 грн, або 3,6% - до 14,5 тис. грн/кв. м.

У Білогородці, Вишневому, Броварах зростання склало 300 грн - до 11,3 тис. грн/кв. м, до 15,8 тис. грн/кв. м і до 14,3 тис. грн/кв. м відповідно. У відсотках це було 2,7%, 1,9% та 2,1%.

В Ірпені та Софіївській Борщагівці квартири в середньому подорожчали на 200 грн, або 1,3% і 1,4% - до 15,2 тис. грн/кв. м і 14,5 тис. грн/кв. м.

Усе це усереднені показники по ринку, які можуть значно відрізнятися від комплексу до комплексу.

Вибираючи забудовника в передмісті, обов'язково потрібно дивитися на попередні проєкти, динаміку будівництва, цільове призначення земельної ділянки, дозвіл на будівництво житлового багатоквартирного будинку.

Новое жилье под угрозой. Строители предупреждают о возможной остановке стройплощадок и новых долгостроях

Наступний пункт - інфраструктура. Вам не захочеться їздити до Києва за першої потреби, особливо коли транспорт стоїть. Знадобиться також місце для паркування, адже машина - справа наживна, і в передмісті без неї нікуди.

Я б радила придивитися також до району: наскільки розвиненою є соціальна та побутова інфраструктура, чи відповідає місце вашим побажанням.

Чи варто чекати на подальше цінове падіння? Можливо, воно і буде, але точно не в усіх. Варто витратити час на вибір забудовника, і, лише підібравши хороший ліквідний варіант, вивчивши зміни цінової політики останнім часом, можна приймати рішення.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: thepage   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО