[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Як захистись від шахраїв при оренді житла

Опубликовано: 05.05.2020
Перелік простих правил допоможе уникнути шахраїв і неприємних наслідків у разі найму житла

Перелік простих правил оренди
Слід пам'ятати


Оренда заміських будинків на період карантину переживає пік ажіотажного попиту. Ціни злетіли на 30-50-70%, а іноді й на всі 100%. Не дивно, що багато орендарів, які винаймають житло вперше, роблять необдумані помилки.

Перелік простих правил допоможе уникнути шахраїв і неприємних наслідків у разі найму житла, проблем з орендодавцями та інших витрат.


1) Зверніться за допомогою до професіонала

Ріелторські послуги — це не тільки комісія з угоди, але й гарантія того, що вас не «кинуть» на гроші. Потрібно мати справу тільки з надійними ріелторськими компаніями або приватними фахівцями, які мають право на цю діяльність.

Не ведіться на «інформаційні агентства», які за фіксовану плату надають «реальні бази» контактів власників житла. Це звичайне «розведення» й поширена схема шахрайства з житлом.

Якщо ви шукаєте будинок для оренди самостійно, є ризик натрапити на неіснуючі варіанти, знайти котедж своєї мрії, залишити завдаток, а при переїзді зіткнутися з реальними власниками або ще одними постраждалими наймачами.

До функцій нормального ріелтора, крім іншого, якраз і входить обов'язок відсіяти шахраїв, запропонувати нормальні варіанти, перевірити документи і скріпити печаткою договір.

Арендовать дом за городом стало сложнее: цены значительно выросли


2) Обов'язково укладати договір оренди

Це захист для обох сторін і нагадування про необхідність дотримання прописаних у договорі зобов'язань.

Але перш ніж укладати його, озирніться на місці, вивчіть стан будинку, меблів, комунікацій — будь-які пошкодження і вади раджу фіксувати письмово, як і наявність техніки, аби сторони потім не мали матеріальних претензій одна до одної. 

Обов'язково потрібно вказати термін оренди. Причому стандартний рік не гарантує власникам, що з ними не вчинять нечесно: обіцяють орендувати будинок на 12 місяців, а за фактом з'їжджають серед літа. Аби такого не сталося, можна прописати в договорі, що в разі якщо наймач з'їжджає раніше обумовленого терміну, завдаток за останній місяць не повертається.

Це стосується тривалої оренди заміської нерухомості, коли важливо здати будинок надовго.

Вивчити договір перед підписанням слід обов'язково. При укладанні вимагайте оригінал прав власності на орендоване житло, перевіряйте всі документи.

Можно ли выбить скидку на аренду квартиры, если она используется в работе

Якщо будинок перебуває у спільній власності, спробуйте обговорити деталі угоди з обома сторонами або попросіть письмове підтвердження, що ні в кого з власників претензій немає.


3) Бути чесним

Йдеться, насамперед, про чільні деталі: чітко обумовити термін оренди і обставини, за яких договір можна розірвати. Сторонам потрібно не приховувати своїх побоювань і чітко проговорити всі правила, поставити питання.

Спочатку обговорити спосіб оплати, а також відсутність прихованих платежів і можливості, що вони раптом різко з'являться в майбутньому.

Завжди слід пам'ятати, що найкраща страховка — це власна підкованість у питанні, юридичний аудит документів і готовність до будь-якої ситуації.

 

Источник: thepage   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО