[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Ціни на електроенергію підскочать на 25%? Українців змусять платити більше через масову зупинку АЕС

Опубликовано: 05.05.2020
Через масову зупинку енергоблоків електроенергія може здорожчати на 25%. І це тоді, коли на ринках європейських, де є конкуренція, ціна на фоні падіння споживання електроенергії доходить до нульової вартості для споживача

Що в Україні дорожчає, а в
Європі готові відпускати майже задарма?


Ідея виконувачки обов'язків міністра енергетики Ольги Буславець зупинити блоки атомних електростанцій може призвести не лише до банкрутства державної компанії “Енергоатом”, але й знищити українську економіку.

Таку думку  озвучила економістка Вікторія Войціцька. За її словами, таке рішення може призвести, зокрема до збільшення цін на електроенергію. 

"Ціна на електроенергію може піднятись на приблизно 15 – 20%, а в гіршому випадку на 25%. І це тоді, коли на ринках європейських, де є конкуренція, ціна на фоні падіння споживання електроенергії доходить до нульової вартості для споживача", – пояснила Войціцька.

Однак, додала, що в Україні нема такого ринку як у Європі, але є потужна компанія - монополіст, яка дуже успішно працює за будь-яких президентів з політиками та лобіює свої інтереси, захищаючи їхні надприбутки.

В мене таке враження, що Україна та українська економіка буде знищена не коронавірусом, а рішеннями, які уряд приймає в енергетичних питаннях – сказала економістка.

"Якщо взяти весь об'єм електроенергії, що виробляється різними видами генерації, то на початку року в нас було 50 – 65% державного "Енергоатому", який виробляє дешеву електроенергію. Але уряд вирішив зменшити цю частку до 47% і водночас збільшити об'єм теплових генерацій з 20% до 30%. Ця генерація, по-перше, є дуже дорогою, а по-друге, дуже шкідливою", – зазначила експертка.

Источник: jkg-portal   Источник

Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО