[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Просто не заважайте: що треба зробити, щоб будівництва не зупинялись?

Опубликовано: 20.05.2020
Найголовніше, що може зробити влада - як місцева, так і центральна, - це перестати створювати труднощі

Як допомогти? Не заважайте!


У карантин одні галузі працюють у посиленому режимі, інші зовсім зупинились. Але складно зараз всім, повідомляє експерт з нерухомості.

І ринок нерухомості та будівництва не виняток. Що ж може вчинити держава, аби знизити негативний вплив карантину? Відповідь дуже проста: не заважати!

Найголовніше, що може зробити влада - як місцева, так і центральна, - це перестати створювати труднощі. Іноді здається, що люди, які працюють у високих і не дуже кабінетах, прямо зобов’язуються це робити. Спочатку вони створюють проблему, потім чекають хвили обурення громадськості або ринку, після чого героїчно все відміняють і рапортують про чергову переможеньку.

Новые правила покупки недвижимости: инвесторы стануть собственниками жилья еще до ввода дома в эксплуатацию

Ось кілька свіжих прикладів такого шкідництва у будівельній галузі.

МУО (містобудівні умови та обмеження). Змінили правила отримання містобудівних умов і обмежень (відтепер в заяві необхідно вказати кадастровий номер ділянки) і фактично заблокували близько 40% всіх можливих випадків видачі “містобудів”. Як з цим бути, поки не вирішили.

Реконструкція об’єкта. Так боролися з рейдерами, що тепер після реконструкції об’єкта юридично неможливо зареєструвати на нього право власності. Боротьба з рейдерами - це добре, але по факту створили колапс системи.

Часткова участь. Тут взагалі складно не заплутатися: скасували, недоскасували, зробили перехідний період зі зниженими ставками, а потім раз - і з’являється новий законопроект про її повернення. Не здивуюся, якщо після карантину все ж таки повернуть, як спосіб наповнення бюджету. Привіт, податок на інвестиції!

Почалось громадське обговорення закону про реконструкцію застарілого житла

Тому, щоб допомогти ринку, йому потрібно просто не заважати. Після виходу з карантину нас дійсно чекає нова реальність - початок системної економічної якщо не кризи, то застою. Довгоочікувана іпотека не запрацює, і люди масово не побіжать купувати квартири та “шопитись” в торгові центри.

Але якщо не заважати проектам реалізовуватися, не намагатися ввести пайову участь, почати нормально видавати документи і після цього організувати доступ до великих, але дешевих кредитів, то будівельники себе самі будуть підтримувати до того часу, поки повністю не запрацює економіка і люди знову не почнуть витрачати гроші, як раніше.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
   

Источник: business   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО