[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Платники податків отримали додаткову державну підтримку під час коронакризи. Рада ухвалила закон

Опубликовано: 14.05.2020
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби"Державна підтримка під час карантину


Законопроєкт №3329-д у другому читанні та в цілому підтримали 333 народні депутати.

Необхідність в розробці проєкту виникла у зв'язку із продовженням дії обмежувальних карантинних заходів, зокрема через необхідність у продовженні строків дії окремих пільг та послаблень адміністрування для платників податків.

Тому проєктом пропонується продовжити строки дії пільг та адміністративних спрощень на період, який буде прямо прив'язаний до закінчення карантину.

Кабмін анонсував поетапний план підтримки бізнесу. Що це означає

Так, законодавчий акт передбачає внесення наступних змін:

- продовження строку незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;

- продовження строку ненарахування пені останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;

- продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року;

- продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;

- внесення ряду інших змін, спрямованих, на врегулювання адміністративних процедур на період дії обмежувальних карантинних заходів та після їх завершення.

Український бізнес отримає кредити на $500 млн від ЄБРР

Також продовжується до 2024 року строк дії Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який завершується 1 серпня 2020 року. Така необхідність полягає у потребі збереження оптимізованих процедур капіталізації та реорганізації банків в умовах нестабільної економічної ситуації у країні, зокрема у зв'язку із запровадженням низки заходів для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Зменшуються вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн грн до 200 млн грн, що зумовлено необхідністю приведення законодавчих вимог до мінімального розміру статутного капіталу діючих банків в Україні у відповідність до сьогоденних економічних реалій.

"До кінця 2020 року вказане питання найбільш актуальне для 35 малих банків (із 76 банків загалом), здебільшого з українським капіталом, які не зможуть в умовах фінансової кризи та обмежень карантину, пов’язаного з коронавірусною хворобою COVID-19, закумулювати відповідні кошти і здійснити докапіталізацію", - зазначається у пояснювальній записці до проєкту.

Нагадаємо, 30 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні, зі скороченим строком підготовки.

Работать смогут не все. Карантин будет продлен после 22 мая - премьер-министр

Із 12 березня в Україні запровадили карантин у навчальних закладах та низку інших заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Обмежувальні заходи продовжили до 22 травня, але з 11 травня діють певні послаблення.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник: ukrinform   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО