[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Особливості оренди офісу: як зміниться робота після карантину і хто працюватиме віддалено

Опубликовано: 06.05.2020
Половина компаній піде на віддалену роботу. Де працюватиме бізнес після карантинуДе працюватиме бізнес після карантину


Пандемія коронавірусу практично розділила український бізнес на два табори. Перші згодні змінити формат роботи на віддалений. Інші ж не готові попрощатися з офісом. До того ж попри гнучкість роботи з дому кожна п'ята компанія зіткнулася з падінням продуктивності. А на додаток до цього в майбутньому це загрожує ринку офісної нерухомості України.

Згідно з опитуванням консалтингової компанії, 19% компаній відчули значний спад продуктивності під час карантину. Деякі з них навіть відзначили «гостре погіршення продуктивності праці» через складнощі комунікації на відстані (особливо в командних проєктах).

Працювати віддалено: третина співробітників не повернеться в офіси після карантину

Утім, більшість компаній не відчули серйозних змін — таких майже 40%. Ще стільки ж помітили невеликий спад продуктивності, але загалом задоволені виконанням поставлених завдань.

Що буде з офісами після карантину

Трохи більше половини компаній (51%) готові частково або повністю змінити формат роботи на віддалений. Однак майже стільки ж (48%) повернуться до офісного варіанту. З тих, хто все ж готовий працювати з дому, найбільше юристів (50%), бухгалтерів і фінансистів (42%), аналітиків (40%), маркетологів (42%) і HR (31%).

Але віддалена робота не для всіх, і багато хто захоче повернутися до офісу. А оскільки криза, пов'язана з коронавірусом, триває, доведеться змінити умови перебування там. А це посилений режим прибирання та дезінфекції приміщень, модифікація вентиляційних систем, запровадження нових протоколів безпеки (скринінг температури), безконтактні технології та багато іншого.

Пандемія змінить і тенденції оренди офісів. Власники будуть змушені підлаштовуватися під клієнта — це стане завданням усього ринку. Переважна більшість компаній (44%) хочуть змінити умови оренди і знизити вартість. Скорочувати площі офісу мають намір 15%. І лише 13% готові орендувати приміщення на колишніх умовах.

Попередня фінансова криза зробила популярним формат open space. Але пандемія змінить і це. На зміну «ущільненню» співробітників прийде тренд «більше приватного простору» — open space зміниться в плані дистанціювання. Після карантину компаніям просто доведеться розсаджувати співробітників подалі один від одного. Посилиться і тренд на хот-дескінг – тобто на не закріплені за працівниками робочі місця.

Характер традиційної оренди офісів, швидше за все, зміниться. Знизити поточну вартість хочуть 38% компаній. Загалом обвалу не очікується, але прогнозується пом'якшення прайм орендних ставок, де рівень $30+ за кв. м на місяць на певний час знизиться.

Офіси після пандемії: чи є шанс на виживання. Коментарі експертів та гравців ринку (ІНФОГРАФІКА)

З урахуванням переходу на віддалену роботу більшість компаній (35%) зменшать площу офісу на 10-20%. Ще 25% не збираються цього робити. І лише 6% хотіли б зменшити площу більш ніж на 50% (ймовірно, це компанії, які вже скоротили або планують скорочення співробітників).

Альтернативою традиційній оренді офісів стане сегмент «гнучких офісів» — це коворкінги та офіси з повним обслуговуванням. Модель колективного робочого простору приваблює користувачів нетрадиційною формою оренди, яка є ефективнішою, адже пропонує гнучкий підхід до строків оренди та розміру орендованих площ, що дозволяє швидко змінювати формат роботи. 81% компаній не планують релокації в коворкінг після карантину через високу вартість послуг. Але 17% бізнесів розглядають коворкінги. Тому, ймовірно, ринок гнучких офісів відчує відновлення попиту швидше за інших гравців ринку.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: thepage   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО