[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Китай забороняє будівництво хмарочосів та "дивних будинків"

Опубликовано: 18.05.2020
Уряд Китаю ввів обмежувальні заходи щодо містобудування в країні

Кінець епохи плагіату та китайських хмарочосів


Відтепер усі будівлі вищі за 250 метрів проходитимуть ретельну перевірку на етапі проєктування, а будівництво хмарочосів вищих за 500 метрів взагалі забороняється. Також в Китаї заборонять будівництво схожих зовні будівель.

Текст зі зміною політики містобудування опублікували на сайті міністерства з питань житлово-комунального господарства та містобудування країни.


Щоб втілити дух міста, показати стиль часу та виділити китайські особливості, ми повідомляємо про зміну політики будівництва міст, – пояснили в уряді.


Заборона плагіату

Документ надає рекомендації для архітекторів, за якими "політика копіювання" є неприпустимою щодо будівництва важливих для країни споруд. Ідеться про стадіони, виставкові зали, музеї та великі театри.

У минулому багато пам'яток та споруд, споруджені в Китаї, були прямими репліками європейців. У країні відтворено Тауерський міст, схожий на лондонський оригінал, Тріумфальна арка, Ейфелева вежа та Сіднейський Оперний театр.

Цим указом така політика повинна припинитися.

Жизнь после лицензии: что изменится после отмены лицензирования строительных компаний


Заборона на хмарочоси

Уряд також видав вказівки політики щодо масштабних архітектурних проєктів, які також спрямовані на обмеження широкомасштабного будівництва хмарочосів у країні.

Зокрема нові будівлі вищі за 500 метрів заборонені взагалі, а хмарочоси, висота яких понад 250 метрів суворо обмежуватимуться.

Річ у тім, що минулий рік був рекордним у будівництві високих хмарочосів на понад 300 метрів. Зокрема у 2019 році закінчили будівництво 530-метрового центру фінансування – це найвища вежа країни. В цілому в Китаї у 2019 році було завершено будівництво 57 будівель, висота яких становить понад 200 метрів.

Кварталы устаревшего жилья будут перестроены. Несогласных жильцов отселят через суд


Обмежити будівництво «дивних будівель»

Під означенням «дивна будівля» маються на увазі будинки, які вирізняються із загального міського пейзажу.

Нові архітектурні проєкти повинні відповідати вимогам міського дизайну з погляду форми, кольору, об'єму, висоти та простору, – зазначається в документі.

Ці поради узгоджуються з поглядами, висловленими президентом Китаю Сі Цзіньпіном, який закликав припинити будівництво "дивних будинків" під час свого виступу у 2014 році. Далі йшла директива 2016 року про заборону "негабаритної, ксеноцентричної та дивної" архітектури.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
   

Источник: 24tv   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО