[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Кадастрові номери у заявках на МУО можуть замінити на обліковий код земельної ділянки

Опубликовано: 22.05.2020
Для того, щоб спростити процедуру отримання містобудівних умов та обмежень кадастрові номери у заявках на МУО можуть замінити  на обліковий код земельної ділянкиДля того, щоб спростити процедуру отримання містобудівних умов та обмежень, Департамент містобудування та архітектури КМДА звернувся до Київської міської ради з проханням прийняти рішення, яке б дозволило заявникам зазначати замість кадастрового номеру, обліковий код земельної ділянки, що міститься у міському земельному кадастрі.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА та начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

На крок ближче до створення єдиної е-системи у будівництві: план дій затверджено

Посадовець написав, що в результаті листування з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України отримав відповідь щодо можливості підготовки Київрадою відповідного проєкту рішення.


«Ми не зупиняємось і продовжуємо шукати рішення. Саме тому наступним логічним запитанням було, чи має можливість Київська міська рада прийняти рішення, яке б дозволило заявникам замість кадастрового номеру зазначати обліковий код земельної ділянки, що міститься в міському земельному кадастрі. Це б значно спростило процедуру для малого бізнесу.

Є позитивний момент - ми отримали від Міністерства позитивну відповідь щодо можливості підготовки та прийняття Київрадою відповідного проєкту рішення і це треба використовувати! Але, з іншого боку, Департамент містобудування та архітектури, як орган місцевого самоврядування, зобов’язаний дотримуватись Конституції та законів України, якими все ж ПЕРЕДБАЧЕНО зазначення кадастрового номеру», - зазначив Юрій Тацій.


В КГГА объяснили как согласовать градостроительные условия по новым правилам

Він нагадав, що з 1 березня діє нова норма, яка зобов’язує при поданні заявок на отримання МУО вказувати кадастровий номер, однак деякі категорії об’єктів за законом не зобов’язані оформлювати земельну ділянку, тому такого номеру не мають.


«Звернувся до депутатів Київради з приводу нової норми, яка з 1 березня зобов’язує у заявках на отримання МУО вказувати кадастровий номер ділянки.

Правильне трактування цієї норми вкрай важливе для киян. Більше місяця тому я розпочав офіційне листування від імені Департаменту з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В першу чергу, мене цікавили об’єкти, для яких за Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» не обов’язково оформлювати земельну ділянку, тож вони і не мають кадастрового номеру», - написав Юрій Тацій.


Перший лист, який отримав Департамент містобудування та архітектури від Мінрегіонбуду, не надав вичерпного трактування згаданої норми.


«Вже перший лист від Мінрегіонбуду пояснює, що, виявляється, деякі види будівництва, як то реставрація чи реконструкція приміщень (без зміни параметрів) або ж будівництво нових об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури можуть здійснюватись без документу, який посвідчує право власності на земельну ділянку, де розташований об'єкт будівництва або реконструкції, що визначено п.4 ст.34 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності".

Тобто не все так складно?

Але, в той же час, діє постанова Кабміну, яка зобов’язує вказувати кадастровий номер при оформленні права на виконання будівельних робіт, отримання якого можливе лише за наявності права на земельну ділянку або земельна ділянка має бути сформована та внесена до Державного земельного кадастру», - повідомив Юрій Тацій.

Відміна дозволів на будівництво доріг знизить корупційну складову

Раніше Юрій Тацій вже пояснював, що внаслідок введення норми щодо обов’язкового вказування кадастрового номеру у заявках на отримання МУО виникає проблема у тих, хто змінює параметри окремих квартир, частин будівель чи приміщень у будинках, адже не всі такі будівлі мають кадастровий номер.

Источник: facebook   Источник

Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО