[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

Через прорив ГЕС на Дніпрі, цілий регіон України може піти під воду: вчені забили на сполох

Опубликовано: 21.05.2020
Вчені Національної екологічної ради України попереджають, що через помилку інженерів, дамбі загрожує руйнуванняЧерез утворення пустот в конструкції
споруда знаходиться в аварійному стані


Вчені Національної екологічної ради України побоюються, що через утворення пустот в конструкції Канівської ГЕС вона може зруйнуватися і затопити значну частину Черкаської області.

Крім того, якщо це трапиться, то дамби, які знаходяться нижче (включаючи ДніпроГЕС), також почнуть валитися за принципом доміно.

За словами експертів, занепокоєння викликає те, що в ході будівництва Канівської ГЕС до складу гідротехнічних бетонів домішували попіл з теплових електростанцій. Це стало фатальною помилкою будівельників об'єкту, адже вода протягом десятиліть вимивала попіл, а на його місці утворювалися порожнечі.

"Оцінити масштаби пошкоджень дуже важко, оскільки порожнечі знаходяться всередині конструкцій. Інженери не виключають, що в аварійному стані знаходиться весь фронт греблі. Сьогодні вона утримує тиск 2,5 кубічних кілометрів води, що є гігантським навантаженням на ГЕС", – б'ють на сполох вчені.

В Україні зелена енергія в 8 разів дорожча, ніж в США

За їхніми прогнозами, прорив греблі Канівської ГЕС призведе до затоплення значної частини Черкаської області, виникнення непрохідних боліт на цій території, викиду донних відкладень з радіоактивними стронцієм-90 і цезієм-137 (наслідки катастрофи на ЧАЕС), а також до збільшення тиску на греблю Кременчуцького водосховища та її прориву. Отже, дамби, що знаходяться нижче за течією, почнуть складатися і руйнуватися одна за одною за принципом доміно.

"Нижче Канівського та Кременчуцького водосховищ знаходиться ДніпроГЕС. У 1997 році було офіційно задокументовано виникнення тріщин в більш ніж двох десятках бетонних елементів цієї гідроелектростанції. Після цього протягом п'яти років виділялися кошти на реконструкцію, але їх вистачило не на зміцнення греблі, а на нове обладнання для машинного залу. На цьому реконструкція закінчилася в 2002 році", – розповідає голова Національної екологічної ради Олександр Чистяков, підкреслюючи, що офіційний експлуатаційний ресурс ДніпроГЕС закінчився у 2007 році.

Однак гідролог, доктор географічних наук, професор Віктор Вишневський не згоден з таким апокаліптичним сценарієм і впевнений, що греблям на Дніпрі зараз не загрожує руйнування.

"Такого роду споруди, як бетонні дамби, витримують тиск води висотою в 100, а то і в 200 метрів. А у нас на Дніпрі максимальний тиск, який припадає на греблю ДніпроГЕСу, 35 метрів. На інших дамбах Дніпровського каскаду тиск в межах 12-15 метрів. Після багатьох місяців посухи (практично безсніжної зими) запаси води у водосховищах малі. Дощі, які зараз йдуть, напоять землю, але кардинально не змінять рівень води у Дніпрі, а значить і навантаження на греблі", – запевняє він.

"Взламывать" жилье должников без их согласия. Комунальщикам могут разрешить несанкционированный доступ к жилью

За словами Вишневського, навіть якщо уявити, що трапиться така вкрай малоймовірна подія, як прорив дамби Київського водосховища, то жителям столиці України не слід боятися затоплення. Адже 99% території Києва знаходиться вище рівня води в Київському водосховищі. В такому випадку будуть затоплені хіба що острови на Дніпрі та окремі ділянки Подолу.

Источник: obozrevatel   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО