[ НАСТОЯЩАЯ ИСТОРИЯ РОССИИ ]

20 ідей урбаніста: що побудувати замість транспортних розв’язок (ФОТО)

Опубликовано: 20.05.2020
В світі набуває популярності практика заміни естакад на об’єкти більш корисні та зручні для жителів міста

 

Що побудувати замість естакад


Світом стає дедалі популярнішою практика заміни естакад на об’єкти більш корисні та зручні для жителів міста. У містах Європи та Америки транспортні розв’язки дедалі частіше змінюють на зелені зони та парки.

Пандемия COVID-19 в искусстве: впечатляющие граффити и картины (ФОТО, ВИДЕО)

20 ідей від урбаніста, що можна будувати замість розв’язок, спираючись на світовий досвід. 

1. В 1978 Харбор-драйв на набережній в Портленді перетворили на Tom McCall Waterfront Park.

 

2. У Сан Франциско в 1990-му знесли естакаду Ембаркадеро біля причалу та замінили її на набережну і парк.

Ще одну, Центральну ектакаду замінили на парк “Октавія”.

 

Новая реальность: как изменится мир после пандемии (ФОТО)

Парк також облаштований чудовою дитячою зоною. 

 

3. На початку 90-х Центральну вулицю Бостона знесли, щоб зробити на її місці алею Рози Кеннеді і інші парки.

 

4. В Рочестері, штат Нью-Йорк, знесли 1,5 км шосе I-490 в кінці 2017 року.

5. В 2008 в Амстердамі закрили трирівневу розв’язку Visserplein збудовану в 60х і замінили її на звичайне перехрестя, а з підземного переходу зробили дитячий музей.

 
6. В 2011 в Мадриді на берегах Ріо облаштували парки замість автостради. Останню автостраду сховали під землю, тому вартість склала більше 4 млрд євро.

 

7. В 2014 в Провіденсі, США, естакаду над вулицею Честнат-стріт розібрали при перенесенні старого міжрегіонального шосе 195 та замінили на перехрестя.

8. В 2015 те саме сталося з естакадою над Вікенд-стріт, яку демонтували в ході перенесення шосе 195. Сталь, використана при будівництві естакади, була продана на металобрухт, а асфальт був перероблений для інших доріг.

9. 2015 Сан-Франциско, США. Естакаду над Біл-стріт прибрали, щоб переорієнтувати район на пішоходів і зробити його більш доступним.

10. 2014 Марсель, Франція. У припортовому районі другого за величиною міста Франції естакаду над вулицею Quai du Lazaret демонтували з тих же цілей.

11. В Парижі в рамках будівництва трамвайної лінії T3 також знесли відразу кілька естакад на бульварі Массена.

12. 2014 Марсель, Франція. У припортовому районі другого за величиною міста Франції естакаду над вулицею Quai du Lazaret демонтували.

13. Париж, в рамках будівництва трамвайної лінії T3 також знесли відразу кілька естакад на бульварі Массена.14. Осло, Норвегія. Cамим центром міста раніше проходила трансскандинавська траса, але тепер там побудували діловий квартал Barcode і створили величезний суспільний простір. Трасу перемістили і прибрали під землю, а вздовж району зараз будують трамвайну лінію. 

15. Даллас, США. Замість гігантського шосе місто отримало Клайд-Уоррен-парк в 2012 році, нову зелену зону створили над шосе Вуделла Роджерса. 

16. Ліон, Франція: в 60-х роках вулиця Гарібальді була швидкісною трасою для того, щоб полегшити автомобільний рух в центрі міста. Проект 2008 р з перебудови вулиці передбачав багато змін: зменшення кількості смуг руху, озеленення уздовж доріг, зручні тротуари, перехрестя і велодоріжки, острівці безпеки.

 

17. Мілуокі, штат Вісконсін, в 2002 році недобудоване шосе, Парк-іст-Фрівей, було замінено упорядкованим, зручним для пішоходів бульваром. Влада міста також створила 3 нових мікрорайони і місце для прогулянок, де раніше було шосе.18. Губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо оголосив про плани по перетворенню з’їзду на шосе I-787 в Олбані в парк для пішоходів і велосипедистів, закритий для авто.

19. Нью-Хейвен, штат Коннектикут, працює над проектом «Центральне перехрестя» (Downtown Crossing), в рамках якого знесено кілька частин шосе 34 і зводяться будівлі там, де раніше проходила магістраль.

20. Найвідомішим у світі рішенням стало знесення естакади Чхонгечхон в Сеулі, Південна Корея, тепер на її місці відновлений однойменний струмок і створений парк.

 

 

Смотрите также: 

- Знищити щоб відродити. Як виглядає легендарний зал київської оперети під час масштабної реконструкції
- Скажене будівництво: величезний міст будують у лічених сантиметрах від стін будинків. Житло погрожують

Источник: bigkyiv   Источник
Внимание! Материалы данного сайта не имеют никакого отношения к Г.М. Герасимову и его исторической концепции.
ПОИСК

на сайте
на Народе
на Яндексе
ФОТО